AKTUALNOŚCI

Cześć,
Mamy nadzieje, że masz się dobrze i tęsknisz już trochę za tenisem, tak jak my. 🙂
Dziś na stronie PZT pojawił się komunikat z informacją, że korty tenisowe będą mogły zostać otwarte od 4.05.2020.
Natomiast są pewne wytyczne, które będziemy musieli przestrzegać.
Na chwile obecną zaczynamy zapisy na kursy w grupach 2 osobowych. Prosimy o zapoznanie się z aktualnym cennikiem – zakładka CENNIK.
Jeżeli chcesz zarezerwować miejsce,  prosimy o smsa zwrotnego z informacją jakie dni, godziny, lokalizacja oraz która opcja lekcje indywidualne/ grupa 2 os. preferujesz.
Liczymy na to że w kolejnych miesiącach już będzie można wrócić do treningów w grupach 4 os, będziemy Was o tym informować na bieżąco.
Pozdrawiam
Akademia Tenisa Fittenis

 


Poniżej informacja jakie zasady będą nas obowiązywać. 

Szanowni Państwo,

W związku z mającym nastąpić w najbliższym możliwym czasie otwarciem obiektów tenisowych, proponujemy wcześniejsze przygotowanie ich do niezbędnych wymogów sanitarno-epidemiologicznych, koniecznych do prawidłowego funkcjonowania obiektów w obecnej sytuacji.

Procedury obowiązujące w klubach tenisowych podczas pandemii COVID-19:

? Trening może odbywać się tylko na obiekcie otwartym (wyłączenie z użytkowania hal tenisowych). Wyjątek stanowią hale o konstrukcji umożliwiającej wentylację poprzez rozsuwane ściany boczne.

? Na korcie mogą przebywać tylko dwie osoby – zawodnik-zawodnik; zawodnik-trener) lub maksymalnie dwóch zawodników i jeden trener (trener w masce ochronnej). Wzajemne przestrzeganie trenera i zawodników odległości – w przerwach min. 2 m.; podczas gry 5 m.

? Obowiązkowe jest utrzymanie właściwego odstępu między grającymi oraz gra bez zmian stron kortu (każdy gracz na swojej połowie kortu).

? Odległość między kortami treningowymi minimum 5 m, (licząc między liniami singlowymi). Jeżeli ta odległość nie jest zachowana, to między kortami obowiązuje odstęp jednego kortu.

? Należy zachować odległość pomiędzy ławkami min. 5 metrów. Jeżeli to możliwe (utrzymanie właściwej odległości miedzy ławkami z sąsiadujących kortów) sugerujemy ustawienie ławek dla graczy po przeciwnych stronach kortu.

? Piłki powinny być znaczone i przyporządkowane tylko do danego kortu, graczy i trenera.

? Zbieranie piłek tylko przy pomocy tub lub przy użyciu rękawiczek ochronnych (po jednej tubie dla każdej z osób, po grze dezynfekcja tub).

? Konieczna jest rezygnacja z procedury „podawania sobie ręki” po grze. Właściwe i spełniające reguły etykiety na korcie jest np. skinienie głową.

? Klub powinien udostępnić dozowniki do dezynfekcji rąk na korcie przy każdej ławce, w toaletach i szatniach.

? Na obiekcie klubowym obowiązuje ograniczenie korzystania z szatni i prysznica do jednej osoby w szatni, po której musi nastąpić procedura dezynfekcji. Rekomendowane jest całkowite zamknięcie szatni. Jedynie szatnie mogłyby być dostępne dla kobiet w razie potrzeby lub w wyjątkowej sytuacji także dla mężczyzn. Bez możliwości kąpieli. Toalety sprzątane i odkażane na bieżąco z wyposażeniem we właściwe środki dezynfekcji (np. płyny, itp.)

? Bardzo ważne jest systematyczne powtarzanie procedur dezynfekcji w szatniach i toaletach.

? Rekomendowane jest przyjście na obiekt tenisowy w stroju sportowym i nie korzystanie z szatni na terenie obiektu.

? Rekomendowane jest systematyczne odkażanie rąk (np.: co 15 min.).

? Zalecany jest 15-minutowy bufor czasowy między zakończeniem gry a użyciem kortu przez kolejnych graczy.

? W przypadku opadów deszczu nie ma możliwości wejścia do hali i dokończenia treningu chyba, że obiekt posiada rozsuwane ściany boczne.

? Rezerwacja kortów online lub telefonicznie. W innym przypadku recepcja obiektu powinna się znajdować w odległości nie mniejszej niż 30 m od najbliższego kortu

? Jeżeli zajęcia dla 4-osobowych grup dziecięcych zostaną zaakceptowane to na korcie może brać udział w treningu maksymalnie czwórka dzieci plus jeden trener (nie na połowie, tylko po obu stronach kortu). Piłki zbiera tylko trener lub są zbierane tubami z zachowaniem zasad używania tub jak wyżej.

? Do odwołania obowiązuje zakaz przebywania na obiekcie rodziców dzieci – ze względu na konieczność ograniczenia liczby osób przebywających w tym samym czasie na obiekcie. Chyba że jest możliwe przestrzeganie aktualnie obowiązujących zasad określających zachowanie właściwej odległości od siebie.

Dziękujemy za zrozumienie i prosimy o jak najbardziej uważne zapoznanie się i wdrożenie powyższych procedur na zarządzanych przez Państwa obiektach.

Polski Związek Tenisowy

Źródło: https://www.facebook.com/PZTofficial/posts/2918498774911166?__tn__=K-R

Komentarze są wyłączone.