FitTenis – Akademia Tenisa Ziemnego

logo

Cardio Tenis

Czym jest CARDIO TENIS?

Nowy rodzaj zajęć grupowych, będących połączeniem elementów tenisa & fitness. Innowacyjna forma wysiłku tlenowego opartego na interwałach – przeplatanie odcinków intensywnej pracy z aktywnym wypoczynkiem.

Cel CARDIO TENIS

  • nauka gry w tenisa ziemnego poprzez zabawę, jak również
  • doskonalenie umiejętności u zaawansowanych graczy
  • poprawa techniki poruszania się na korcie, szybkości, koordynacji ruchowej
  • zwiększenie wydolności organizmu
  • kształtowanie wyglądu naszej sylwetki

Dla kogo?

CARDIO TENIS może uprawiać każdy, bez względu na wiek i poziom zaawansowania – nawet osoby, które nigdy wcześniej nie trzymały rakiety w ręku. Treningi przeznaczone są dla osób chcących w świetnej atmosferze w rytm muzyki spalić zbędne kalorie oraz skosztować tenisa w innym wydaniu.

Plan treningu CARDIO TENIS składa się z 3 faz:

1. Rozgrzewka (ok. 10 min) prowadzona przez trenera, polegająca na przygotowaniu – rozgrzaniu organizmu do intensywnych ćwiczeń fizycznych.

2. Część główna (ok. 40-70 min) doskonalenie uderzeń tenisowych, przeplatane z intensywnymi ćwiczeniami biegowymi, skocznościowymi i aerobowymi.

3. Faza wyciszenia (ok. 10 min) zestaw ćwiczeń rozciągających i uspokajających – doprowadzenie organizmu do pełnego relaksu.

*Zajęcia prowadzone są w grupie od 6 do 9 osób i trwają od 60 do 90 minut w zależności od poziomu zaawansowania grupy, co jednocześnie rozkłada koszty związane z nauką.

Przykładowe zajęcia znajdziecie tutaj