FitTenis – Akademia Tenisa Ziemnego

logo

Regulamin ligi - sezon letni

Tenis to sport, w który można grać niemalże bez względu na wiek, a mimo to może być okazją do świetnej zabawy! Zajęcia dla dorosłych mają charakter rekreacyjny. Prowadzone są w formie indywidualnej i grupowej. Intensywność zajęć i ich ilość zależna jest od chęci i Państwa ambicji.

Prowadząc zajęcia realizujemy program play&stay, kierowany zarówno do dzieci i dorosłych, firmowany przez Międzynarodową Organizację Tenisową (ITF). Program nauki i doskonalenia umiejętności tenisowych pozwala na podnoszenie zarówno elementów taktyki i techniki, przy jednoczesnym rozwoju ogólnej sprawności fizycznej.

Treningi dla dorosłych odbywa się w grupach 2-4 osób z uwzględnieniem poziomów zaawansowania.

AKADEMIA FITTENIS PROWADZI ZAJĘCIA DLA DOROSŁYCH RÓWNIEŻ WG NOWEGO PROGRAMU TENIS XPRESS

Co to jest Tenis Xpress?

Nowatorska metoda nauki gry w tenisa ziemnego w formie zajęć grupowych, skierowana do osób dorosłych, które w bardzo szybki sposób chcą nauczyć się podstaw gry. Bo grać w tenisa może nauczyć się każdy bez względu na wiek 🙂

Cel kursu Tenis Xpress

  • Poznanie podstawowych tenisowych umiejętności technicznych w zakresie gry z głębi kortu, serwisu i woleja
  • Umiejętność gry zieloną piłką tenisową na punkty na całym korcie
  • Znajomość podstawowych elementów taktyki
  • Poznanie przepisów gry

Forma kursu Tenis Xpress

Kurs Xpress Tenis trwa 6 tygodni i realizowany jest w formie 1.5 h treningów grupowych(4-6 osób). Każde zajęcia prowadzone są przez trenera – instruktora raz w tygodniu. Podczas kursu wykorzystywane są wolniejsze od standardowych piłki (pomarańczowe o 50 %, zielone o 25% ), dzięki czemu gracz ma większą kontrolę i jest w stanie szybciej opanować technikę uderzeń.

Zobacz przykładową lekcję

UDOWODNIMY CI, ŻE GRY W TENISA ZIEMNEGO MOŻNA NAUCZYĆ SIĘ W KAŻDYM WIEKU W ŁATWY I PRZYJEMNY SPOSÓB