FitTenis – Akademia Tenisa Ziemnego

logo

Tenis dla dzieci

Zapraszamy na zajęcia tenisowe dla najmłodszych!

TENIS DLA DZIECI, CHOĆ JEST ZABAWĄ, NIESIE ZE SOBĄ WIELE KORZYŚCI. CZYNNE I SYSTEMATYCZNE UCZESTNICTWO W ZAJĘCIACH TENISOWYCH MA OGROMNY WPŁYW NA PRAWIDŁOWY ROZWÓJ FIZYCZNY DZIECI.

Jak to wygląda?

Dla dzieci w wieku od drugiego do siódmego roku życia prowadzimy treningi tenisa w następujących formułach:

  • PRZEDSZKOLE TENISOWE: (grupy 4-6 osobowe): treningi w formie gier i zabaw z elementami wprowadzającymi dzieci w świat tenisa. Dostosowane rakietki i piłeczki, dużo sprzętu pomocniczego, mnóstwo kolorów i doświadczona kadra trenerska sprawią, że Twoje dziecko pokocha tenis!
  • TENIS 10′: (grupy 4-8 osobowe): treningi w formule wprowadzonej przez International Tennis Federation, propagowanej przez Polski Związek Tenisowy  są prowadzone w naszym klubie! Po przez wykorzystanie dostosowanych do wieku dziecka rakiet i piłek, sprzętu pomocniczego, dziecko zobaczy na czym polega tenis pokocha tenis, a doświadczona kadra trenerska po przez gry i zabawy zadba o to żeby zajęcia były ciekawe i przynosiły dziecku nowe doświadczenia!
DLA STARSZYCH DZIECI I MŁODZIEŻY ZAJĘCIA PROWADZIMY W FORMIE INDYWIDUALNYCH ZAJĘĆ Z TRENEREM LUB SEKCJI TENISA (GRUPY  2 – 4 OSOBOWE)

Dlaczego warto?

  •  Wspomagają prawidłowy rozwój psychomotoryczny i ogólnej kondycji fizycznej.
  • Rozwijają u dzieci refleks, koordynację ruchów, szybkość.
  • Uczą dyscypliny, zdolności koncentracji, uczciwości i samodzielnego podejmowania decyzji.
  • Pozwalają na wykształcenie takich cech jak obowiązkowość, systematyczność, umiejętność współżycia w grupie, dążenie do stawiania i realizacji ambitnych celów oraz umiejętność pokonywania trudności.
  • Znakomicie przygotowują dzieci do przyszłego, dorosłego życia